Biurko gabinetowe jest najważniejszym meblem w gabinecie. Dzięki niemu o wiele wygodniej się pracuje, można bez problemu uporządkować ważne dokumenty, a także wygodnie odpisywać na korespondencję. Aby spełniało ono swoje funkcje w sposób należyty, powinno być duże, wygodne i pasować do wnętrza gabinetu. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu? Na których cechach skupić się jako pierwszych?
Wygoda i trwałość
Biurko gabinetowe powinno być bardzo wygodne, ale też i trwałe. Czasami musimy przejrzeć bardzo obszerne archiwum, blat nie może więc być wykonany z cienkiej niskiej jakości sklejki, która będzie się uginać pod ciężarem. Dobrze też, jeżeli posiada udogodnienia-różnorodne szuflady, półki czy otwory na kable. Wszystko to pomoże lepiej zorganizować stanowisko pracy. Najpraktyczniejsze są biurka, które posiadają elementy pomagające zapanować nad papierami i bałaganem zamiast nóżek. Wtedy wszystko to, co najważniejsze, znajduje się pod ręką i w każdej chwili można to bez problemu odnaleźć.
Gabinetowe biurko musi być dostosowane do wzrostu użytkownika. Niektóre modele mają regulowaną wysokość, co jest bardzo funkcjonalnym i uniwersalnym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o materiały, z których biurko powinno być wykonane, muszą się one z pewnością wyróżniać jakością. Dobrze sprawdza się tu drewno, metal oraz wysokiej klasy płyty laminowane. Wybierając odpowiednie biurko dla siebie zawsze sprawdź od razu po dostawie, czy umożliwia ci ono wygodną pracę, czy masz wystarczająco dużo miejsca na nogi oraz czy o żaden element (np. podblatowe szuflady) nie zahaczasz robiąc sobie krzywdę czy powodując dyskomfort. To może się wydawać mało istotne, ale każda niedogodność będzie mocno zauważalna, kiedy przyjdzie ci przy biurku spędzić kilka a czasami kilkanaście godzin.
Stylistyka
Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu biurka gabinetowego, jest jego stylistyka. Powinna ona współgrać z resztą pomieszczenia. Często gabinety są stylizowane i warto, aby mebel ten dopełnił aranżację. W spójnym wnętrzu o wiele łatwiej skupić uwagę. Drugą kwestią, o której warto pomysleć zawczasu to wielkość mebla do pracy. Jeżeli pracujesz wyłącznie przy komputerze, biurko nie musi być ogromne. Natomiast jeśli twoja praca jest wielozadaniowa, to warto rozważyć zakup bardzo dużego modelu, nawet takiego, które określone jest mianem dwuosobowym. Im więcej powierzchni do dyspozycji, tym wygodniejsza będzie praca, a także łatwiej będzie uporządkować wszystkie niezbędne rzeczy.