Aranżacja biur - Jak zaaranżować małe biuro?
Czasy, w których przedsiębiorcy nie przywiązywali wielkiej wagi do aranżacji swoich biur dawno minęły i nic nie wskazuje na to, aby wróciły, a jeśli już to nie w najbliższych latach. W dobie XXI wieku, kiedy konkurencja na rynku jest, lekko mówiąc — ogromna, a walczyć trzeba o każdego klienta nie tylko cena oraz jakość usług są ważne. Przy wyborze wykonawcy klient zwraca uwagę także na wygląd jego biura. Trudno, aby firma zajmująca się projektowaniem wnętrz przekonała do siebie klienta, jeśli nawet swojego biura nie potrafi dobrze urządzić. Z aranżacją biur jest podobnie jak z mieszkaniami. Przy większych powierzchniach raczej nie sprawia nam to kłopotu. Prawdziwą sztuką jest urządzenie go wtedy, kiedy metrów kwadratowych brakuje, a dysponujemy niewielkim biurem lub też musimy je stworzyć we własnym domu. Oczywiście możemy się wówczas posłużyć specjalistami, ale nie jest powiedziane, że nie poradzimy sobie z tym osobiście. Zwłaszcza jeżeli będziemy trzymać się kilku kluczowych zasad.
Optyczne powiększenie
Przesuwanie ścian na ogół nie jest możliwe, niemniej jednak nie oznacza to, że mniejszych pomieszczeń powiększyć się nie da. Należy tu wspomnieć o powiększeniu optycznym, które uzyskać możemy między innymi poprzez grę kolorów. I tak na pewno mniejsze biura nie powinny mieć ścian w intensywnych kolorach czy wzorzystych tapetach. Należałoby postawić raczej na jasne pastelowe kolory, dzięki którym uzyskamy wrażenie przestronności. Bez wątpienia doskonale sprawdzą się tutaj beże, szarości, czy różne odcienie bieli.
Podobna sprawa tyczy się podłóg. Ciemnie kolory nie są w takich pomieszczeniach mile widziane. Poza tym o wiele lepiej od małych płytek lub paneli sprawdzą się te większe.
Oświetlenie
Przysłowie „co za dużo to niezdrowo” odnosi się także do oświetlenia małego biura. Często przedsiębiorcy stawiają tutaj na duże stojące lub wiszące lampy dające intensywne światło. Taka forma oświetlenia daje odwrotny od zamierzonego efekt i przytłacza pomieszczenie. Na co więc postawić? Choćby na oświetlenie punktowe, czy też podwieszane sufitowe. Sprawdzą się także reflektorki o regulowanym koncie nachylenia.
Meble biurowe
Wyposażając biuro w meble, wielu przedsiębiorców decyduje się na meble pod zamówienie, co na pewno nie jest złym pomysłem, ale wiąże się natomiast z dość sporym kosztem. Oferta salonów meblowych jest dziś na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć biurka, szafy czy komody odpowiadające wymiarom ścian swojego biura i na dodatek zapłaci za nie niewiele. Trudno jest spośród tak szerokiej oferty coś polecić, ale spróbowaliśmy stawić czoła temu zadaniu i zasugerować Państwu kilka systemów meblowych, które według nas w takiej zabudowie się sprawdzą.
Dodajmy tylko, że decydując się na meble do biura, wybierać powinniśmy tylko spośród mebli modułowych, gdyż można je dowolnie komponować tworząc w ten sposób aranżacje stworzone do indywidualnych potrzeb.
W ofercie sklepu meblohurt.eu z pewnością znajdą Państwo szeroką ofertę w zakresie takich produktów, jak meble biurowe i meble gabinetowe. Znajdziemy w nim wszystko od mebli skrzyniowych, a więc komód, szaf, biurek przez wygodne krzesła i ergonomiczne fotele aż po lady recepcyjne.
Jako że biuro kojarzy nam się przede wszystkim z pracą siedzącą, zatrzymajmy się na chwilę przy fotelach, które są tu dostępne. Warto zauważyć, że wszystkie fotele z oferty mają oparcia i siedziska dostosowane do wielogodzinnej pracy siedzącej, dzięki czemu nie obciążamy kręgosłupa. Są to wyroby medyczne, co potwierdzają ich atesty. Dla gości naszego biura, a więc w głównej mierze klientów służyć mogą natomiast profilowane krzesła konferencyjne Loco II lub ISO LUX.
Przejdźmy teraz do mebli gabinetowych, z których wyborem problem jest zazwyczaj znacznie większy. Oczywiście wszystkie meble w biurze powinny pochodzić z jednej linii, dlatego przed ostatecznym wyborem trzeba sprawdzić, czy dostaniemy tu nie tylko biurka czy blaty, ale też choćby szafy, jak i wyposażone w kółka szafki na dokumenty. Najlepiej też, jeżeli będą one miały możliwość zamykania na klucz, co dziś przy meblach biurowych jest już niemal standardem.
Przed urządzaniem takiego biura warto nieco więcej dowiedzieć się także o industrializmie, który określany jest także jako styl minimalistyczny, którego cechą jest prostota i brak dodatków. Jako że najbardziej cenimy sobie właśnie ten styl i skupiliśmy się na seriach mebli idealnie się w niego wkomponowujących trafiły do nas meble marki WUTEH. Szczególnie polecić moglibyśmy tu serie Avo, Komo, Flex, Aura czy Trio.
Nie jest to mimo wszystko jedyny wybór, gdyż producent ten oferuje także nieprzypisane do żadnej serii stoły, stoliki, a nawet elementy przybiurkowe, dzięki którym możemy stworzyć spójną kompozycję. Prawdziwym ewenementem są jednak biurka z elektryczną regulacją wysokości, które w kilka sekund możemy dostosować do charakteru pracy. Chyba nie trzeba podkreślać jak niezwykle praktyczne i wszechstronne w małych biurach są takie meble.
Urządzenia biurowe
Skaner, drukarka, kopiarka, ksero — wszystkie te urządzenia w każdym biurze są jak najbardziej niezbędne. Z praktycznego punktu widzenia lepiej, jeżeli będzie to jedno urządzenie w stylu 3 lub 4w1, aniżeli miałyby to być pojedyncze urządzenia z odpowiednimi funkcjami. Nie tylko wpływa to rzecz jasna na zaoszczędzone miejsce, ale także wygodę pracy, gdyż wszystkie niezbędne czynności na takim sprzęcie będziemy mogli wykonać w jednym miejscu.
Podsumowanie
Podsumowując, na pewno nie będziemy wysuwać daleko idących wniosków, że małą przestrzeń biurową zaaranżować jest łatwo, bo na pewno pewne trudności z tego faktu wynikają i nie ma co od tego żadnych wątpliwości. Mimo wszystko w błędzie są ci, którzy twierdzą, że jest to praktycznie niemożliwe, a bez pomocy specjalisty od aranżacji wnętrz na pewno się nie uda. Oczywiście, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy z tego zakresu, możemy napotkać pewne trudności, ale jeśli podejdziemy do sprawy w pełni profesjonalnie i dodatkowo nie brak nam wyobraźni, na pewno sobie z tym poradzimy.
Zapraszamy!